Produkty i nowości

Wybór solidnego systemu przyłączy kominowych z blachy czarnej

Produkty i nowości Wiedza praktyczna
Czym się kierować przy wyborze systemów przyłączy kominowych z blachy czarnej ≠2mm

1. Asortyment

Kompleksowa oferta systemu powinna umożliwiać wykonanie nawet najbardziej skomplikowanych podłączeń (oprócz rur i kolan w ofercie powinno być sporo więcej elementów – m.in. wkładki do kominów ceramicznych, wkładki kątowe, kolana stałe, przejścia kwadrat/okrąg).
W przypadku podłączeń do pieców wolnostojących warto sprawdzić, czy w ofercie znajdują się estetyczne kolana gięte. Dodatkowo, powinna istnieć możliwość zamówienia elementów nietypowych.

2. Jakość farby

Odpowiednia farba nie dymi przy pierwszym paleniu, nie wydziela nieprzyjemnego zapachu oraz jest utwardzona po malowaniu w komorze termicznej – co powoduje, iż nie jest łatwo zadrapać lub zarysować element jeszcze w magazynie. Producent zawsze powinien podawać jaką farbą maluje swoje wyroby. Warto sprawdzić, czy w ofercie są elementy malowane na kolor inny niż czarny.SENOTHERM to farba stosowana przez większość producentów kominków

3. Jakość wykonania

SZCZELNOŚĆ ELEMENTÓW

Szczelność jest kluczowym parametrem decydującym o bezpieczeństwie wyrobu. Należy zwrócić uwagę na to, jak wykonane są poszczególne wyroby pod kątem ich szczelności (czy są uszczelki na otworach rewizyjnych – przykręcanie rewizji do kolana bez uszczelki wysokotemperaturowej nie zapewnia szczelności kolana).

PRECYZJA WYKONANIA ELEMENTÓW OKRĄGŁYCH

Wyrobów z grubej blachy, jak 2,0mm nie da się łatwo dopasować jeśli nie są okrągłe, ręczna poprawa ewentualnej owalności nie jest możliwa. Dlatego warto zwrócić uwagę, czy wyroby są idealnie okrągłe, inaczej trudności przy ich montażu będą bardzo prawdopodobne, dodatkowo wystąpi ryzyko powstania nieszczelności (łączenie dwóch elementów eliptycznych).

WYKONANIE KOLAN NASTAWNYCH

Kluczowym elementem przyłącza jest kolano nastawne, powinno ono być szczelne w każdej pozycji (po zdjęciu opaski segmenty muszą idealnie do siebie pasować na całym obwodzie, nie mogą być eliptyczne, gdyż wtedy połączenie nie będzie szczelne a samo nastawianie kąta utrudnione).

Bardzo ważne! Elementy rurowe spawane techniką LASEROWĄ gwarantują najwyższą jakość połączenia, wyjątkową estetykę i szczelność

Pełna oferta przyłączy kominowych DARCO [kliknij]
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

X
Newsletter
Mapa
dystrybutorów
Hansa
Katalog
produktów