Akcesoria kominkowe

Akcesoria kominkowe

Jak przygotować kominek do zimy?

Kominek to jedno z urządzeń grzewczych, które służy wielu Polakom. Każdy używa go do trochę innego celu. Jedni traktują go jedynie jako mile urozmaicenie zimowego i jesiennego wieczoru, inni jako wspomaganie konwencjonalnego ogrzewania, jeszcze inni jako podstawowy element grzewczy. Kominki mogą być również wyposażone w różne systemy rozprowadzania ciepła. Najpopularniejsze systemy to kominki z płaszczem wodnym oraz kominki z wymuszonym obiegiem ciepłego powietrza. Niezależnie od tego, jaki kominek pozsiadamy, powinniśmy dobrze go przygotować do sezonu grzewczego.

Jak przygotować się do sezonu grzewczego — akcesoria kominkowe

W pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić, czy mamy przygotowane odpowiednie akcesoria kominkowe. Potrzebne będą nam one do sprzątania kominka oraz do ingerencji

Narzędzia kominkowe mogą stanowić niezwykły element wystroju wnętrz.

wewnątrz niego, podczas palenia w nim opału. Akcesoria kominkowe, jakie będą nam potrzebne to:

  • pogrzebacz,
  • szufelka,
  • miotełka,
  • środek chemiczny i gąbka do czyszczenia szyby,
  • proszek do czyszczenia komina,
  • odkurzacz lub separator do popiołu (jest to opcjonalne wyposażenie).

Akcesoria kominkowe powinny być wykonane z wysokiej jakości materiału, aby gwarantowały niezawodność, bezpieczeństwo oraz trwałość.

Jak przygotować się do sezonu grzewczego — serwis

Akcesoria są tym, co pozwoli nam na bieżąco użytkować kominek, są jednak sprawy jeszcze ważniejsze. Przed rozpoczęciem palenia w kominku powinniśmy wezwać kominiarza, który przede wszystkim udrożni nasz komin. Dzięki temu lepiej się będzie w kominku paliło, a co ważniejsze ryzyko zapalenia się sadzy w kominie jest w takiej sytuacji minimalne.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

X
Newsletter
Mapa
dystrybutorów
Hansa
Katalog
produktów