Termoflex

Termoflex

Czym jest termoflex i do czego służy?

Przygotowanie instalacji wentylacyjnej jest o tyle proste, że wystarczy podstawowa wiedza oraz specjalistyczne przewody, by wykonać ją w solidny i trwały sposób. W tym celu warto zaopatrzyć się w termoflex, który niezawodnie spisze się w roli izolowanego przewodu do stworzenia wentylacji. Jak go używać?

Termoflex w instalacji wentylacyjnej

Dostępność termoflexów na rynku jest duża, przez co jest to jeden z najczęściej stosowanych materiałów podczas tworzenia instalacji wentylacyjnej. Jego montaż jest prosty, przez co zbudowania systemu wentylacji na bazie termoflexu może podjąć się niemal każdy. Dodatkową zaletą tego produktu jest fakt, że do mocowania nie trzeba używać specjalistycznych narzędzi i akcesoriów. Lekka waga oraz prosta konstrukcja pomagają stworzyć szczelną instalację wentylacyjną nawet przez osoby, które nie posiadają w tej dziedzinie profesjonalnej wiedzy.

Co z właściwościami?

Materiał, z którego został wykonany termoflex, zapewnia dużą odporność na temperaturę. Osoby decydujące się na jego montaż w domu mogą mieć pewność, że nawet podczas wystawienia na działanie wysokich temperatur termoflex nie wydziela szkodliwych gazów i substancji. Przewód izolowany jest za pomocą specjalnej wełny mineralnej, przez co po montażu odporny jest na utratę temperatury oraz nie emituje dźwięków z wewnątrz. Budowanie instalacji wentylacyjnej przy użyciu termoflexu pozwala na swobodną zmianę jego rozmiarów poprzez rozciąganie i składanie. Tym samym podczas montażu przewodu wentylacyjnego nie trzeba używać kształtek.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

X
Newsletter
Mapa
dystrybutorów
Hansa
Katalog
produktów