Kanały wentylacyjne

Kanały wentylacyjne

Jak zadbać o kanały wentylacyjne kominka?

Kominki stały się bardzo powszechnym elementem wyposażenia wnętrz nie tylko w domach, ale i w mieszkaniach. Każde pomieszczenie oświetlone blaskiem kominka oraz ogrzane przyjemnym, naturalnym ciepłem, staje się przytulniejsze. Posiadając to urządzenie, musimy pamiętać o bezpieczeństwie. Jak to zrobić?

Najważniejsza jest drożność komina. Powinniśmy sprawdzić, czy nie jest zatkany. To najlepiej zlecić specjalistom, kominiarz odpowiednimi narzędziami sprawdzi oraz wyczyści przewody, jeśli będą tego wymagały. Praktyka wskazuje, iż co najmniej raz w roku, powinien być wykonywany kompleksowy przegląd instalacji kominowej. Kolejnym elementem o którym musimy pamiętać, jest wentylacja w pomieszczeniu.

rury zwijane spiro

Kanały wentylacyjne składają się z wielu elementów, zadbaj o ich odpowiedni dobór.

Sprawne kanały wentylacyjne

Wentylacja, która zapewnia dopływ odpowiedniej ilości powietrza do pomieszczenia, gdzie zainstalowany jest kominek to bardzo ważny aspekt. Zazwyczaj dbamy głównie o palenisko, czyszcząc je regularnie, a zapominamy o wentylacji. Kanały wentylacyjne, niezależnie czy mamy do czynienia z wentylacją grawitacyjną, czy mechaniczną w pomieszczeniu, powinny podlegać okresowemu przeglądowi. Najlepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która kompleksowo sprawdzi instalację i ewentualnie wykona remont czy konserwację.

Starajmy się, aby używane przez nas drewno było suche oraz pochodziło z drzew liściastych. Będzie to gwarantem, że w kominie nie będzie gromadzić się nadmierna ilość sadzy. Jest to ważne nie tylko z punktu widzenia efektywności kominka, ale przede wszystkim naszego bezpieczeństwa.

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

X
Newsletter
Mapa
dystrybutorów
Hansa
Katalog
produktów