O nas

O nas

Nazywamy się Prowent Białystok i jesteśmy uznaną marką na polskim rynku akcesoriów kominkowych oraz wentylacyjnych. Istniejemy na rynku ponad 16 lat. Przez ten czas nauczyliśmy się, jak możemy Cię obsłużyć, abyś był w 100% zadowolony. Promujemy specjalnie wybrane produkty charakteryzujące się wysoką jakością oraz nowym ciekawym wzornictwem. Jesteśmy wyłącznym przedstawicielem w Polsce producenta elastycznych przewodów wentylacyjnych Flexiva, a także firmy Hansa produkującej akcesoria do pielęgnacji pieców i kominków. Jako bezpośredni importer galanterii wentylacyjnej oraz płyty krzemianowo-wapniowej możemy zagwarantować Ci najkorzystniejszy z możliwych poziom cenowy. Współpracując od 12 lat z firmą Darco, staliśmy się jednym z największych dystrybutorów tej firmy na terenie naszego kraju.

W ciągu ostatnich lat dwukrotnie zwiększyliśmy powierzchnię magazynową. Dysponujemy magazynami wysokiego składowania o łącznej powierzchni 1300 m2 i kubaturze mieszczącej ponad 1200 palet. Wszystko po to abyśmy mogli zapewnić Ci jak największą ilość produktów dostępnych od ręki.
Ponad 5000 pozycji asortymentowych sprawia, że jesteśmy jedną z niewielu firm w Polsce potrafiących błyskawicznie i w tak kompleksowy sposób zaopatrzyć wymagających odbiorców z branży kominkowej, jak i wentylacyjnej. Obsługujemy ponad 1000 klientów, znakomicie dopasowując się do ich potrzeb. Wysyłamy ponad 4000 palet rocznie, gwarantując należycie spakowany i pełnowartościowy towar.
Nasze szeregi zasila 5 handlowców, a obszar działalności obejmuje całą Polskę. Chętnie spotkamy się z Tobą osobiście, aby przedstawić najkorzystniejszą ofertę. Dział sprzedaży służy doradztwem technicznym w wyborze odpowiednich produktów oraz rzetelną informacją na każdym etapie zamówienia. Ekspresowa reakcja na zapytanie pozwoli Ci dokładnie zaplanować organizację pracy w swojej firmie.

Naszym klientom umożliwiamy korzystanie z nowoczesnej strony internetowej oraz platformy do składania zamówień B2B. W każdej chwili jesteś w stanie poznać aktualne stany magazynowe oraz złożyć zamówienie. Prowadzone przez nas liczne akcje promocyjne, umożliwiają naszym klientom zdobycie ciekawych nagród.
Promujemy bezpieczny i ekologiczny sposób palenia drewnem jednocześnie budując sieć dystrybutorów regionalnych akcesoriów do pielęgnacji pieców i kominków Hansa.
Czynnie uczestniczymy w życiu branżowym, będąc partnerem wielu konferencji oraz członkiem wspierającym „Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kominki Polskie”. Corocznie uczestniczymy w targach branżowych Forum Wentylacja oraz największej w Polsce imprezie budowlanej Budma.

Stale się rozwijamy, corocznie zwiększając powierzchnię magazynową oraz wolumen sprzedaży. Nasze wysiłki zostały docenione przez dziennik ekonomiczny Puls Biznesu prestiżowym wyróżnieniem Gazele Biznesu. Zostaliśmy również wyróżnieni przez Euler Hermes Collections w plebiscycie Złoty Płatnik, znajdując się w gronie rzetelnych i zaufanych firm, które uzyskały najwyższy Wskaźnik Moralności Płatniczej w 2016 roku.
Wolne chwile naszych klientów umilamy filmami zamieszczanymi na kanale Youtube. Ciekawe newslettery o tematyce praktyczno– handlowej przyczyniają się do zacieśnienia współpracy z kontrahentami.

Mapa
dystrybutorów
Hansa
Katalog
produktów